Yangın Merdivenleri

Kategori : Yangın Merdivenleri
Fiyat : Yangın Merdivenleri

Yangın Merdivenleri

Yangın merdivenleri” yangın veya benzeri afet durumlarında insan güvenliğini sağlayan en önemli araçlardan biridir. Olay anında yapının iç merdivenlerin kullanılamadığı durumlarda bir kurtuluş yolu sağlar. Özellikle çok katlı binalarda kullanılan bu merdiven afet sonrası insan güvenliği için önemli bir rol oynar.

Yangın merdivenleri” z tipi ve dairesel gibi çeşitleri vardır. Bu merdivenler yalnızca yangın durumları için değil, terör saldırısı gibi binanın hızlıca boşaltılması gerektiği durumlarda da hayati önem taşır. Yangın merdivenlerine ulaşımın çabuk ve kolay yapılabilmesi için, merdivenin binaya uzaklıkları ve çıkış mesafeleri belirli metreler ile hesaplanır. Örneğin yangın merdivenine ulaşım için toplam mesafe 12-18 metre arası olmalıdır.

Özellikle çok fazla insan tarafından ziyaret edilen topluma açık binalarda yangın merdiveni kullanmak zorunludur. Toplantı yerleri, spor salonları, sinema, konser salonu okul, kışla, yurt, otel, düğün salonu fabrika, hastane, huzur evi ve kreş gibi yoğun alanlarda her katta en az 2 çıkış bulunmalı ve yangın merdivenine bağlanmalıdır.

“Yangın merdiveni fiyatları” kullanılacak malzemeye, el işçiliğine ve yangın merdiveninin şekline göre değişebilmektedir. Yangın merdivenlerinden z tipi olanının fiyatı dairesel olana göre fazla olabilmektedir. Yangın merdiveninin metrekare fiyatı ortalama olarak 100 TL civarıdır.

Yüksek binalarda ve kalabalık binalarda daha çok z tipi yangın merdiveni tercih edilir.

Yangın gibi afetler insanların hayatlarını karartabilmektedir. Bu yüzden yangın öncesi ve sonrası için alınabilecek tüm önlemleri yerine getirmeliyiz. Apartman sahipleri insan güvenliğinin ve yasaların gerektirdiği yangın merdivenini kaliteli malzemeden ve güvenilir firmalardan yaptırmaktan kaçınmamalıdır. Maliyet olarak düşük ve kalitesiz bir “yangın merdiveni” yerine maliyet olarak yüksek ve uzun ömürlü olacak şekilde yaptırılmalıdır. Bunun yanında hem ucuz hem de kaliteli bir tasarım sunan firmalar da bulunmaktadır. kaliteli ve “ucuz yangın merdiveni” için firmamızla iletişime geçmeniz yeterlidir.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ