Yangın Merdiveninin Önemi

Yangın Merdiveninin Önemi
 
    Yangınlar ne kadar önlem alırsak alalım her zaman karşımıza çıkabilecek afetlerdendir ve bu yangınlar çoğu zaman bizleri ciddi mal kayıpları ve hayat tehlikesiyle karşı karşıya bırakabilmektedir. Her yıl yangınlar sebebiyle birçok insan hayatını kaybetmektedir. Yangınlar sırasında insanların hayatını hızlı bir şekilde kurtarabilmeleri için oluşturulmuş en önemli yapılar yangın merdivenleridir. Yangın merdivenlerinin neden dolayı önemli olduklarına birkaç maddede değinmek istiyorum.
 
1-) Zamandan Kazanç Sağlar
 
   Yangın anında itfaiye görevlileri ve çevredeki insanlar ilk olarak içerideki kişileri dışarı çıkarmaya çalışırlar. Bu durum sırasında ciddi şekilde zaman kaybı yaşanır ve yangın merdivenlerinin olduğu durumlarda yangını söndürmek için harcanabilecek zaman ve enerji bu sürede insanların yangından kaçmasına yardımcı olmak için harcanır. Ayrıca yangın merdiveni olmadığı için kaçmakta zorlanan kişiler içeride zehirlenme ve yanma tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadırlar. Oysa ki yangın merdiveni olan yapılarda insanlar normal merdivenlerden ve yangının kaynağı olan kısımlardan geçmeden yangın merdivenine ulaşarak dışarı kaçar hayatlarını kurtarırlar. 
 
2-) Hayat Kurtarırlar
 
  Yangın merdiveni yönetmeliklerince bütün binalarda yangın merdiveni kullanımı zorunlu kılınınca aradan geçen süre içinde yangından ölen insan sayısında ciddi oranda bir düşüş yaşanmıştır. Yangın anında yangın merdivenleri aracılığıyla insanlar hızlı şekilde kaçmayı başararak zehirlenmelerden kaynaklanan ölümler yangın merdiveni olan yapılarda neredeyse son bulmuştur. 
 
3-) Ekonomiktirler
 
  Yangın merdivenleri diğer tüm yangın güvenlik önlemlerine göre oldukça ekonomiktir. Çünkü bir binada kurulan yangın merdiveni sadece bir kere üretilip neredeyse bina ömrü boyunca kullanılmaktadır. Bazı beceriksiz firmaların yaptıkları yangın merdivenleri yönetmeliklere uygun olmadığı için birkaç sene sonra çürümeye ve laçkalaşmaya başlasa da bizim gibi başarılı bir firmaya yaptıracağınız yangın merdivenini ömrünüz boyunca kullanabilirsiniz. 
 
    Yangın merdivenlerinin kendileri önemli olduğu gibi bu merdivenlerin kurulumu da oldukça önemlidir. Biz yılların vermiş olduğu tecrübeyle ve insan hayatına vermiş olduğumuz önemle çok titiz çalışan bir firmayız. Bize ulaştığınız an size proje halinde olan veya kurulmuş binanız için farklı modellerde yangın merdiveni projeleri oluşturabiliriz. Sizlere kaliteli bir hizmeti uygun fiyatlarla sunmaktan mutluluk duyacağız ve sizde bizimle çalışmaktan son derece mutluluk duyacaksınız.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ