Yangın Merdiveni Sağlamlığı

Yangın merdiveni binalarda tahliyeyi sağlamak amacı ile kullanılan yapılardır. Bu yapılar yangın anında binlerce insanın hayatını kurtarmayı sağlar. Son zamanlarda yapılan yasalar ile bu yangın merdivenleri zorunlu hale gelmiş durumdadır. Yangın merdivenleri asla ısıyı iletmez, bu yangın merdivenleri seçilirken ve yapılırken en önemli şey sağlam ve dayanıklı bir yapıda olmasıdır. Çünkü gerçekleşen yangın durumlarında sağlam olmayan bir merdiven insanların can güvenliğini sağlayamayacak hatta riske sokacaktır.

Yapılan bu yangın merdivenleri asla eğri olmamalıdır aynı zamanda mutlaka binanın dışında çatıya kadar uzanan şekilde olmalıdır. Bunun dışında bu yangın merdivenleri hava olaylarına dayanacak şekilde olması gereklidir. İnsanların canını korumak amacı ile tercih edilen bu merdivenler hastanelerde, okullarda veya eğlence alanlarında bulunması zorunludur fakat sıradan binalar için böyle bir zorunluluk yoktur.  Bu binalarda yangın merdivenleri ve çıkış kapılarının bulunması zorunludur. Bu yangın merdivenleri arasında genel olarak z tipi yangın merdivenleri tercih edilir, bu yangın merdivenlerinde genel olarak demir ve alüminyum yapı maddesi kullanılır bu da yangın merdivenin sağlamlığı açısından oldukça önem arz etmektedir.

Bulunmakta olan bütün firmalar iyi yangın merdiveni yapıyor diyemeyiz fakat günümüzde bu yangın merdiveni firmaları arasında işinin hakkını veren kaliteli firmalar da mevcuttur. Bu firmalar sizlere yangın merdiveni hazırlarken bina yapısı özelliklerine uygun en sağlam yangın merdivenlerini size sunmaktadır.

 Bunlar dışında yangın merdiveni fiyatları bu yapım malzemesine ve yaptırdığınız merdivenin özelliklerine göre fiyatlandırılmaktadır. Tabi bu fiyatlandırma da yangın merdivenlerinin tipi de önem arz eder. Günümüzde yapılmakta olan bu merdivenler sağlam olarak bugüne kadar binlerce kişinin hayatını kurtarmış durumdadır. Yani yangın merdiveni sağlamlığı insan hayatı açısından oldukça önemlidir ve ihmal edildiği takdirde insanların hayatını kaybetmesi ile sonuçlanabilmektedir. Bu konuda mutlaka yönetmelik kurallarına uyulmalı yapılması zorunlu olan yangın merdivenlerinin ihmali asla yapılmamalıdır.

Günümüzde kullanılan bu yangın merdivenleri gün geçtikçe gelişmiş ve birtakım değişimlere uğramıştır. Eğer binanızın modeline ve yapısına uygun bir yangın merdiveni tipi yoksa yangın merdiveni firmaları tarafından özel tasarım yangın merdivenleri yapılabilmektedir.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ