Yangın Merdiveni Fiyatı

Yangın Merdiveni Fiyatı
 
    Yasalarla yapılması zorunlu kılınan ve olası yangın durumunda insanların can kurtaranı olarak bilinen yangın merdivenleri yönetmeliklerde belirlenen belli ölçülere göre yapılmış olsalar da yangın merdiveni fiyatlarını etkileyen birçok sebep bulunmaktadır. Bazı firmalar maliyeti düşürmek için insanların güvenliği koruma amacıyla belirlenen kurallardan taviz vermektedir. Bu durum sonucunda yangın merdiveni fiyatı düşse de bu yapılar ileride yönetmeliklerce sorun çıkarmakta, çabuk çürüyerek onarım masrafına sebep olmakta ve en önemlisi de kendi iskelesini bile taşımakta zorlanacak duruma gelen bu yapılar insanlar için bir güvenlik tehdidi haline dönüşmektedir. Yangın merdiveni fiyatlarını etkileyen özelliklere değinecek olursak;
 
1-) Kullanılan Malzeme;
 
  Yangın merdivenlerinin üretiminde paslanmaz çelik kullanılması gerekirken bazı firmalar sıradan demir kullanıp üzerine pas boyası atmaktadır. Bu durum sonucunda üretilen yangın merdiveni hem dayanıksız olmakta hemde birkaç sene içinde tekrar çürümektedir.
 
2-) Eksik Yapı;
 
  Yönetmeliklere göre her katta bulunan kişi sayısı, binadaki kat sayısı, binanın kullanım amacı gibi sebeplerle her binada farklı sayıda ve ek yapıları olan yangın merdivenleri kurulması gerekmektedir. Bazı firmalar masrafı düşürmek için bodrum katlarına yangın merdiveni kurmamakta veya binaya 3 adet yangın merdiveni kurulurken iki adet kurmakta alarm sistemlerini, kapılarını, ve yangın merdivenlerinin diğer yapılarını eksik ve yetersiz kurmaktadır. Bu durum ileri de yapılan denetimler sırasında tespit edildiğinde hem bina sahibine ceza kesilir hemde bu eksik yapıların tamamlanması istenerek ekstra masraf çıkarır.
 
3-) Firma Kalitesi;
 
    Yangın merdivenleri birçok ince ayrıntılı hesaplamalara dayanarak kurulur çünkü bu koca yapılarda yapılacak bir hata bütün yangın merdiveni kurulumunu büyük bir başarısızlığı sokabilmektedir. İşini titiz yapan firmalar bu başarısızlıklarla karşı karşıya kalmamak için firmalarında tecrübeli ve bilgili çok sayıda mühendis ve usta çalıştırırlar ve bu kişilerin kalitesi firmanın kalitesini arttırdığı gibi yangın merdiveni fiyatını da etkilemektedir. 
 
   Yangın merdiveni yaptırmak istediğinizde sırf fiyat konusunda rahatlık sağladığı için beceriksiz firmalarla çalışmak yerine başarılı, işini titizlikle yapan ve sizlere uzun yıllar kullanabileceğiniz yangın merdiveni yapılarını sunabilen firmamızla çalışmanızı isteriz. Fiyat konusunda kesinlikle korkularınız olmasın siz bizi arayın ayrıntıları konuşur ve size en uygun fiyata en kaliteli hizmeti sunarız.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ