Yangın Merdiveni Çizimi

Yangın Merdiveni Çizimi
 
   Firmalar üretecekleri yangın merdiveni yapılarını yangın merdiveni yönetmeliklerinde belirtilen ölçülere göre çizmek belirtilen şekilde kurulumunu yapmak zorundadırlar. Yangın merdiveni yönetmeliklerinde bir binada türüne göre hangi yangın merdiveni modelinin (z tipi ve dairesel) uygulanması gerektiği, binanın hangi kısımlarında (bodrum katları da dahil) yangın merdiveni olması gerektiğine, binanın özelliklerine göre yangın merdiveninin sahip olması gereken minimum ölçülere değinilmiştir. Yangın merdiveni yönemeliklerine göre yapılmayan bir yangın merdiveni ileride sizleri birçok sorunla karşı karşıya bırakabilir. Bu sorunlara değinecek olursak;
 
1-) Yangın merdivenleri kurulduktan sonra belirli aralıklarla denetlenir ve en ufak bir kusur görüldüğü takdirde insanların hayatı tehlikeye atılmış olduğu için bina sahibine ceza uygulanır ve yapıyı onarıp yangın merdiveni yönetmeliklerine göre uygun hale getirmesi istenir. 
 
2-) Kurulan yangın merdivenleri yönetmeliklerde belirtilen yangın merdiveni çizim ölçülerine göre yapılmadığı için kurulum aksanları zamanla laçkalaşmaya başlar. Ayrıca kurulumda kullanılan malzeme ve işçilik kalitesiz olduğu için zamanla çok kısa sürede yıpranır ve size baştan sona yüklü bir onarım masrafı çıkarır. 
 
   Yangın merdiveni çizimi yapılırken dairesel yangın merdiveni ve z tipi yangın merdivenleri için farklı ölçüler kullanılır. Dairesel yangın merdivenleri yer sıkıntısı olan eski tip binalarda ve küçük yapılarda kuruldukları için z tipi yangın merdiveni yapılarına göre basamak genişlikleri vb. diğer tüm ölçüler daha kısadır. Z tipi yangın merdivenleri ise büyük ve kalabalık yapılarda kullanıldıkları için tüm ölçüleri daha geniş ve ayrıntılıdır. Z tipi yangın merdiveni çizimi yapılırken dairesel yangın merdiveni çizimine göre daha dayanıklı olması  için çaba harcanır. 
 
  Yangın merdiveni çizimini yapabilmek için yangın merdiveni firmalarında mühendisler çalıştırılır ve bu mühendisler yangın merdiveni yönetmeliklerinde belirtilen ölçüleri adları gibi bilirler. Bu yangın merdiveni firmalarındaki çalışanlar sürekli kendilerini geliştirmek için çaba harcarlar. Ayrıca başarılı yangın merdiveni firmaları yangın merdivenlerinin kurulumunda sorun yaşanmaması için sürekli olarak çalışanlarına eğitim verirler. Verilen bu eğitimler için yönetmeliklerle beraber dünya çapındaki gelişmeler de göz önünde bulundurulur. Başarılı firmalar sürekli yangın güvenlik sistemleri konusunda dünya çapındaki gelişmeleri takip ederek firmalarına uyarlamaya çalışırlar.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ