Yangın Merdiveni

Yangın merdivenleri sayesinde günümüzde binlerce insanın hayatı kurtulmaktadır. Yangın merdivenleri ihmal edildiği takdirde istenmeyen can kayıpları ile karşılaşırız bu yüzden bireyleri bu konuda bilinçlendirmeli ve yangın merdiveni kullanımına geçilmesi gerekmektedir. Genelde karşımıza çıkan dört çeşit merdiven tipi bulunmaktadır, bu yangın merdivenleri arasında en çok kullanılmakta olan ise adını şeklinden alan z tipi yangın merdivenleridir bu merdivenin dışında dairesel yangın merdiveni, özel tasarım yangın merdiveni ve katlanabilir tipte yangın merdivenleri bulunmaktadır. Bu merdivenlerde en az tercih edilen ise dairesel yangın merdivenleridir.

Yangınlar en çok oluşan afetler arasında yer almaktadır. Bu yangın durumunda en önemli nokta ise çıkış işlemi olmaktadır. Bu çıkış işleminin doğru ve güvenilir şekilde gerçekleşmesi için en önemli nokta yangın merdivenleri olmaktadır. Hazırlanan yönetmelikler kapsamına göre artık tüm resmi binalarda, apartmanlarda mutlaka yangın merdiveni bulundurulması gerekmektedir. Aksi takdirde birtakım cezalar ile karşılaşılabilmektedir. Kurallara göre insan sayısı 500 civarında ise o bina da mutlaka 3 ten az yangın merdiveni olmamalıdır. Bir merdiven tipleri binanın dışında bulunup yangın gibi durumlara dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Eğer sevdikleriniz ya da kendinizin can güvenliğini düşünüyorsanız mutlaka kaliteli ve güvenilir yangın merdiveni firmaları ile çalışmanız gereklidir.

Yangın merdivenleri alınacak ise mutlaka binanızın tipine veya kat sayısı gibi şeylere çok dikkat edilmelidir. Günümüzde bulunan yangın merdivenleri birtakım kriterlere göre fiyatlandırılmaktadır. Örneğin kaç katlı olacağı ya da hangi maddeden yapıldığı gibi etkenlerden dolayı bu fiyatlar değişim gösterir. Bireylerin iyiliği için mutlaka okul, yurt, hastane gibi yerlerde bu merdivenlerin kullanılması zorunlu olmaktadır. Eğer binanız küçük ise dairesel yangın merdivenleri tercih edilmektedir fakat binanız çok katlı ise mutlaka z tipi yangın merdivenleri tercih edilmektedir. Bu yangın merdivenleri sayesinde yangın durumlarında çok kolay bir şekilde tahliye işlemi gerçekleşmektedir. Yangın çıkan evlerde genel olarak karbon monoksit bir zehirlenme durumu ile karşılaşılmaktadır. Eğer yangın merdivenleri bulunuyor ise bu zehirlenme durumu olmadan çok kolay bir şekilde kendilerini ve sevdiklerini kurtarabilmektedir. Bu yüzden mutlaka bu yangın merdiveni önemsenmeli ve tercih edilmelidir.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ