YANGIN MERDİVENLERİ YÖNETMELİĞİ

Yangın merdivenleri; binalarda bulunan birçok insanın tehlike anında yara almadan kurtulmalarını sağlayan ve sorunsuz şekilde binaların boşaltılmasını sağlayan zorunlu yapılardır. Yangın merdivenleri hayatımıza girdiğinden beri birçok firmada hayatımıza girdi. Yangın merdiveni piyasasını karlı bir iş olarak gören ve yüksek çıkarlar sağlamak isteyen bazı amatör üreticiler insan hayatını tehlikeye atmaktadır.

Yangın merdiveni yaptırırken dikkat etmeniz gereken şey sadece parası değil, malzemenin kalitesi merdivenin yapılışının yönetmeliğe uygunluğu ve binanızın yapısına uygun olup olmamasıdır. Tabi ki parasına bakarak karar verdiğinizde yanlış kararlar sizi bekleyecektir. Çünkü piyasada maalesef ki yanmaz malzeme tercih etmeyerek, o malzemenin parasını sizden alıp yarı fiyatına olan bir malzemeden yaptıkları merdivenler ile 0 e yakın bir kar elde etmekteler. İnsan hayatını bu kadar hafife alan insanlar, gerçekten bu işi hakkıyla yapan firmaların önünü kesmekte ve birçok vatandaşın cebindeki parasına göz koymaktadır.

Yangın merdiveni yaptırmaya karar verdiğiniz de ilk önce yönetmelikteki detayları okumanız gerekir ki görüşmeye gittiğiniz firmalar sizin ne istediğinizi bildiğinizi görsünler. Eğer siz gerçekten kaliteli bir iş istiyorsanız işinin uzmanı, referans gösterebilecek mühendislik firmalarıyla çalışmalısınız. Yangın merdivenleri basite alınamayacak kadar önemli bir iştir, tabi ki maddi çıkarlarınızı göz önünde bulundurarak hareket etmelisiniz ama sadece daha az ödemek için yanlış firmalarla çalışmayın aksi takdirde hem para hem de zaman kaybedeceksiniz. İtfaiye müdürlükleri yönetmeliğe uymayan merdivenlere ruhsat vermiyor ve eksiklerin düzeltilmesini söylüyor, bu durumda daha çok para ve zaman kaybetmeniz olasıdır. 

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ