YANGIN MERDİVENLERİ YÖNETMELİĞİ

Yangın merdivenleri 2009 da yürürlüğe giren yönetmelikle birlikte gelişigüzel değil de gerçekten amacına hizmet etmesi için üretilen bina parçaları durumuna geldi. Yangın merdiveni piyasası zorunlu olduğu zamandan beri birçok farklı iş kolu ile uğraşıp aynı zamanda da boş zamanlarında yangın merdiveni yapan kişiyle doldu. Fakat yangın merdiveni oluşturmanın belli kuralları ve şartları var. Yönetmelikte tek tek yapılması gerekenler yazılmış olmasına rağmen sadece görüntü olsun diye halen birçok kişi yangın merdiveni yapmaktadır.

Yangın merdiveni yaptırmayı düşünüyorsanız ilk önce bizimle irtibata geçin ve doğru yönlendirme ve en iyi fiyatı öğrenin. Yangın merdivenleri yönetmeliğine göre uyulması gereken birkaç kuraldan bahsettik sizler için;

Binalardaki giriş ve çıkışlar, özellikle yangın çıkışına giden kapı ve holler 120 dakika yangına dayanabilecek madde ile yalıtılmış olması gerekir.
Yapı yüksekliği 51,5 m den daha büyük ise başka bir kural ile desteklenmiyorsa en az 2 farklı çıkış merdiveni yapılması mecburidir.
Yapıda yanmaz ürünler kullanılması ve merdivenin yapıldığı maddenin en az 120 dakika ateşe dayanması gerekir.
Fabrika, imalathane, mağaza, depo gibi kullanım alanlarında ki yönetmelik ise; bina yüksekliğinin 21,5 metreden az olması ve bir katta 50 kişiden daha az kullanıcı olması gerekir. İmalat ve depolama da alevlenen ve yanıcı malzemelerin kullanılmamış olması gerekir tüm bu şartlar sağlandığında ise 2 kaçış merdiveni yerine tek kaçış merdiveni sağlıklı ve geçerli kabul edilir.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ