YANGIN MERDİVENLERİ

Her binada, bina amacı ne olursa olsun bir yangın merdiveni olmalıdır. Bu yangın merdivenlerigenel adıyla yangın merdiveni olarak bilinir. Bu merdivenler olağan bir afet durumunda ya da bir terör saldırısı durumunda, insanların binayı güvenli bir şekilde can kaybı yaşanma olasılığını en aza indirgeyerek tahliye etmesine yardımcı olur.

          Yangın merdivenleri yapılırken aynı bir bina inşa eder gibi, plana bağlı kalınmalı bir yetkili gözetiminde kurallara uygun bir şekilde yapılmalıdır. Yangın merdivenleri yapılırken yönetmeliğe uyulmadığı takdirde insanların hayatını kurtarmak yerine daha da tehlike altına sokmak olasıdır. Yangın merdivenleri çok yüksek binalarda dışarıda değil içeride bulunmalıdır. Merdiven yapımında kullanılan malzemeler özellikle ısıya dayanıklı olmalıdır. En az 120 dakika ısıya karşı dayanıklı duvar ve en az 90 dakika duman sızdırmaz kapılarla ayrılmalıdır. Yangın merdiveni imalatı işin uzmanları firmalar tarafından yapılmalı ve kullanılan malzeme kalitesi iyi olmalı, yangın merdivenlerinin öneminin bilincinde olan kişiler tarafından imal edilmelidir.

            Yangın merdivenleri yapılacağı binaya göre ikiye farkı şekilde imal edilir. Bunlar dairesel yangın merdivenleri ve Z tipi yangın merdivenleridir. Dairesel yangın merdivenlerinin binada kullanılması için bina yüksekliğinin 9,5 m altında olması gereklidir. Z tipi yangın merdivenlerinin 9,5 m den daha yüksek olan binalarda kullanılması uygundur. Bu merdivenler 21,5 metreyi asan yapılarda bina içinde bulunmalı ve yönetmelikte belirtilen kurallar gereği yapılmalıdır.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ