YANGIN MERDİVENİ PROJELERİ

Herhangi bir inşa yapımı söz konusu olduğunda mühendislik bilgisi büyük bir öneme sahiptir. Özellikle projelendirme yapmak nasıl ki bina inşaları için büyük bir öneme sahipse acil çıkış merdiveni olarak kullanılan yangın merdiveni projeleri de o kadar büyük bir öneme sahiptir. Yangınla Mücadele Yönetmeliğine bağlı olarak her ne kadar standartlarla belirlenmiş olsa da merdiven ölçüleri, büyüklüğü ve şekli konusunda bir mühendisin projelendirme yapmasına ihtiyacınız bulunmaktadır. 

Alanında uzman olan mimar ve mühendisler aracılığı ile gerçekleştirilmesi gereken bu projelendirmelerde çelik malzemeden yapılan merdivenlerin kalınlığından basamaklar arası mesafeye kadar her bir ayrıntı büyük bir önem taşımaktadır. Bu yüzden iki boyutlu ve üç boyutlu olarak çizimlerin yapılması ve size bir fiyat teklifi sunulması çok önemlidir. Bu merdivenlerin inşası için projelendirme yapılmadan fiyat verilmesi pek doğru olmayacaktır. Verilen fiyat teklifinden sonra yangın merdiveni imalatı yapılabilmektedir. 

Kullanılması düşünülen merdivenlerin projelendirilmesini yaparken binanızın konumu, cephesi gibi özellikler de göz önünde bulundurularak çizim yapılmaktadır. Çünkü hazırlanacak olan yangın merdiveni için bina içinde bulunacak olan ve bu merdivenlere açılacak olan kapıların hazırlanması için de binanızın durumu göz önünde bulundurulmaktadır. Her katta kendine ait bir kapı olması ve insanların merdivenleri kullanarak daha güvenli bir şekilde binayı terk edebilmelerini sağlayabilmek için merdiven projelendirmesine dikkat etmek oldukça önemlidir.

Hazırlanacak merdivenler için projelendirme ve çizim yapılmasını gerektiren bir diğer konu da yangın merdiveni çeşitleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Binanızın büyüklüğü ve konumu göz önünde bulundurularak hazırlanacak olan modellerin Z tipi ya da Dairesel merdiven olup olmayacağı konusuna karar verilebilmesi için hem binanızın yapısı hem de binanızın bulunduğu sokakların durumu göz önünde bulundurulmak zorundadır. Böylelikle hem güvenlikli hem de kullanımı rahat merdivenlerin hazırlanıp uygulanması mümkün olacaktır.

Çalışacağınız firmalara karar verirken size tüm bu konularda destek verebilecek olan işinin ehli olan kişilerden destek almanız gerekmektedir. Bu konular göz önünde bulundurulduğu zaman özellikle sektörde uzun zamandır hizmet vermekte olan, mühendislik bilgisine sahip olan ve çalıştığı personele sürekli olarak yeni gelişmeler hakkında eğitimler vererek bilgilerinin taze ve güvenilir olmasına dikkat eden firmaları tercih etmeniz güvenliğiniz için gereklidir.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ