YANGIN MERDİVENİ ÖZELLİKLERİ

Yangın merdivenleri, olumsuz durumlarda can güvenliğimizi sağlayan çıkış kapıları olduklarından, özel olarak yapılmaktadırlar. Bu merdivenlerin, her binaya göre farklı yapılması gerekmektedir. Bazı mühendislik firmaları bu merdivenleri binalarda kötü görüntülere sebep olmamaları için estetik olarak da yapabilmektedirler. Fakat birincil amaç her zaman can güvenliğinin korunmasıdır.

        Yangın merdiveni özellikleri arasında en çok fark edilen özelliği yanmaz malzemelerden yapılıyor olmasıdır. Merdiven yapımında ana madde çeliktir. Bu ana maddenin uzman eller ile merdiven yapımında kullanılması, merdivenin daha güvenli olmasını sağlayacaktır. Yangın merdiveni malzemeleri arasında ana madde olarak çelik kullanılmasının nedeni ise sağlam olmasını sağlamaktır. Madenler arasında en sağlam maden olan çelik sayesinde yapılan merdiven sağlam olmaktadır. Bunun yanında, yangın merdivenlerinin her iki yanında korkuluk yapılması gerekir. Bu malzemelerin sağlam olması ve uzmak ekip ile yapılması sonucunda, yangın merdiveni sağlam olacaktır. Malzemelerin mühendislik firması tarafından kontrol edimlesi gerekmektedir. Malzemelerdeki kalitesizlik, olumsuz sonuçlara neden olabilir. Bunun yanında merdiven yapımı sırasında, işçiliğin de kaliteli olması şarttır.

        Yangın merdivenlerinin kaliteli malzeme ve kaliteli işçilik ile yapılması şarttır. Yanmaz malzemeler ile ve çelik kullanılarak yapılması gerekmektedir. Ana madde olarak en sağlam maden olan çelik, merdivenlerin sağlam olmasındaki en büyük etkendir.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ