YANGIN MERDİVENİ FİRMALARI

Özellikle son yıllarda doğal afeter ve yangın gibi insan hayatını doğrudan tehdit edici durumların artış göstermesi ile birlikte binalarda 2009 yılında çıkarılan Yangınla Mücadele Yönetmeliğine bağlı olarak yangın merdiveni bulundurulması zorunlu hale getirilmiştir. Bu durum ev olarak kullanılan yüksek binalardan alışveriş merkezlerine, banka binalarından hastanelere ve okullara kadar pek çok eski bina için merdiven eklemesi yapılması zorunluluğu anlamına gelmektedir. Doğal olarak bu zorunluluk pek çok firmayı da harekete geçirerek merdiven imalatına yöneltmiştir.

Yangın merdiveni imalatı söz konusu olduğunda kullanılması gereken ana madde çeliktir. Bu da pek çok çelik firmasının merdiven imalatı yapmak istemesine neden olmaktadır. Ancak doğal afetlerden ve yangınlardan korunmak, binaları daha hızlı şekilde terk etmek amacıyla hazırlanan bu acil çıkış merdivenlerinin imalatında yönetmelikte belirtilenden daha fazla bilgiye sahip olunması gerekemktedir. Bu da mühendislik bilgisini ve tecrübesini gerektirmektedir. 

Binanıza acil çıkış merdiveni projelendirecek ve uyguamasını yapacak olan yangın merdiveni firmaları arasında tercih yaparken genellikle insanlar kendilerine en uygun fiyat veren firmaları tercih etmeyi istemektedir. Ancak söz konusu insan hayatı ve can güvenliği olduğundan dolayı asıl dikkat edilmesi gereken konu yetkinlik olmalıdır. Yani çalışmayı düşündüğünüz firmanın daha önceki çalışmaları, çalışmış olduğu elemanların deneyimli olup olmaması ve konuyla ilgili gerekli eğitimleri alıp almadığı gibi konulara dikkat etmeniz daha büyük bir öneme sahiptir.

Günümüzde işinin ehli olmadığı ve sektöre sonradan giriş yaptığı halde daha düşük fiyatlarla iş yaparak insanların yetersiz yangın merdiveni uygulamalarından faydalanmasına neden olmaktadır. Bu da düşük iş kalitesi nedeniyle meydana gelebilecek sorunlar anlamına gelmektedir. Bu merdivenlerin kullanımı sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sorun can güvenliğinizi tehdit edici bir unsur olarak karşınıza çıkabileceğinden dolayı işinin ehli kişilerle çalışmanız sizin için daha doğru olacaktır.

Çelik malzemeden üretilmiş olan bu acil çıkış merdivenlerinin projelendirilmesi ve uygulanması sırasında çalışacağınız kişilerin yangın merdiveni uzmanı olması sayesinde kullanım sırasında karşınıza çıkabilecek sorunlardan kurtulabilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle eski binalar için merdiven projelendirilmesi ve konumlandırılması yapılırken her türlü detayla ilgilenebilecek kişilerden destek almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ