YANGIN MERDİVENİ ÇİZİMİ

Yangın merdivenleri, yangın ve ya afet durumlarında, binadan tahliye olmamızı sağlayan merdivenlerdir. Bu merdivenler, özel mühendislik firmaları tarafından. özel olarak imal edilmektedirler. Yangın merdivenlerinin yapımlarında yanmaz malzemeler kullanılır. Bu merdivenler için yangın merdiveni yönetmeliği uygulaması vardır ve devlet tarafından yapımları zorunlu kılınmıştır.

            Yangın merdiveni çizimi, mühendislik firmaları tarafından yapılır. Çizimin yapılması için, binanın ve merdivenin ölçülerinin bilinmesi gerekir. Bu bilgiler ışığında yangın merdiveninin çizimi gerçekleştirilir. Çizimin gerçek bigileri yansıtması için, merdiven yapılacak binanın konumunun ve merdivenin uyarlanacak ölçülerinin bilinmesi gerekir. Çizimlerde, tam döner merdivenlerin değerlendirilmesi, yarım döner merdivenlerin değerlendirilmesi, çeyrek döner merdivenlerin değerlendirilmesi ve elips döner merdivenlerin değerlendirilmesi yöntemleri uygulanır. Bu yöntemlerde, merdivenin gerçek bilgileri yansıtması amaçlanır. Merdiven çiziminde basamak ve rıth ölçekleri de baz alınır. Merdiven planlarında bu ölçülerin tam olarak alınması gerekir.

         Yangın merdiveni çizim örnekleri için milli eğitim bakalığı bazı yayınlar sunmuştur. Bu yayınlar, merdiven planı çizmek isteyenler için birer örnek niteliğindedir. Bu örneklerden de yararlanılabileceği gibi, mühendislik firmaları, yapacakları çizimlerde mutlaka bina keşfi yapmak durumundadırlar.

KATEGORİLER

Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882
Uzman Mühendislik Yangın Merdiveni Sistemleri. :: Keşif 0216 620 8882

SAYFALAR

HABERLER

FAYDALI BİLGİLER

MÜŞTERİ HİZMETLERİ